0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON: 8:00 - 18:00 / WT-PT: 8:00 - 16:00. Wyślij wiadomość

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

Formularz kontaktowy

Infolinia czynna:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Tanie baseny – przyjemność bezcenna

Tanie baseny - przyjmeność bezcenna

Któż nie widział kiedyś się oczami wyobraźni we własnym, domowym basenie? Dziś nie jest to już ekstrawagancja dostępna finansowo jedynie dla nielicznych. Jeśli tylko nie musi to być wielki, murowany basen, możemy za niewielką cenę zyskać miejsce do kąpieli, a nawet pływania. Tylko dla siebie, w swoim ogrodzie. Tanie baseny ogrodowe są w zasięgu ręki.

Baseny ogrodowe nie są obecnie wydatkiem ponad możliwości zwykłych ludzi. Pytanie zatem nie brzmi dziś, czy stać nas na własny basen, ale jaki basen chcemy sobie kupić do ogrodu.

Przenośny, tani basen można postawić w ogrodzie z początkiem sezonu, a po kilku miesiącach, kiedy skończą ciepłe dni, bez większych problemów złożyć go i schować. W polskim klimacie, zależnie od pogody w danym roku, z basenów ogrodowych można komfortowo korzystać nawet przez 4-5 miesięcy - w grę wchodzi nie tylko lato, ale także cieplejsze dni wiosenne czy jesienne, zwłaszcza gdy dokupimy sobie do niego przydatne akcesoria dostępne na rynku, takie jak podgrzewacze wody czy pompa grzewcza.

Co to znaczy „tani basen”?

To oczywiście zależne jest od tego, czego dokładnie szukamy, na co nas stać i z czym to porównujemy. W dobie tłocznych aquaparków, plaż położonych daleko od domu, kosztownych kurortów i pandemicznych ograniczeń, w cenie zaczęła być wygoda i ciągła dostępność przydomowych basenów, które można ustawić w bliskim, wybranym przez siebie miejscu. A rynek reaguje na potrzeby potencjalnych klientów – co cieszy się popytem, niebawem staje się łatwo dostępne. I niedrogo, zwłaszcza gdy skorzysta się z takiej jak nasza, przygotowanej dla produktów firmy INTEX promocji.

</div

Przed zakupem warto przemyśleć, w jaki sposób basen ma być używany i w jak dalekiej perspektywie czasowej zamierzamy z niego korzystać. W naszym sklepie internetowym do wyboru są baseny dmuchane, kosztujące już od kilkudziesięciu złotych oraz baseny rozporowe i baseny stelażowe z PVC, których cena mieści się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Można zatem powiedzieć, że w naszej ofercie znajdzie się basen ogrodowy prawie na każdą kieszeń. Ustrzegłszy się wielkich kosztów, przeciągających się prac budowlanych, nie musząc dysponować rozległym terenem i unikając na przyszłość ogromnych rachunków za wodę, możemy zafundować sobie przed domem lub na działce całkiem duży, tani basen, do którego bez problemu zmieści się członków całej rodziny albo grupę przyjaciół, jeśli naszym marzeniem było organizowanie basenowych party. Nie wspominając już o mniejszych, prostszych modelach do indywidualnego relaksu bądź do zabawy dla dzieci.

Baseny dmuchane – nie tylko dla dzieci

Jeśli chodzi o zapewnienie zabawy dzieciom, z powodzeniem wystarczy do tego dmuchany basenik gumowy za kilkadziesiąt złotych, w którym będą mogły się pluskać w upalne dni. Nie wymaga on żadnego specjalnego miejsca, by go rozstawić, a po złożeniu nie zajmuje wiele przestrzeni w szafie. Co więcej, dmuchany, prostokątny basen w niewielkim, ale dobrze wybranym rozmiarze, może służyć nie tylko dzieciom, ale także osobie dorosłej, jako miejsce do relaksu. Ustawienie takiego basenu w ogródku, na tarasie czy nawet w plenerze na wyjeździe, zajmie tylko kilka minut.

Dmuchany basen ogrodowy to miejsce bezpieczne dla dzieci, wygodne i bardzo łatwe w użytkowaniu. Ten rodzaj basenu da się szybko postawić na trawniku przed domem lub w każdym innym, dowolnie wybranym punkcie; natychmiast będzie gotów do napełnienia wodą. Wystarczy skrawek w miarę równego podłoża, najlepiej trawiastego lub piaszczystego. Nawet wypełnione wodą baseny dmuchane nie ważą dużo, a dzięki temu łatwo w razie potrzeby przesuwać je w bardziej nasłonecznione miejsca, gdzie woda sama szybko nagrzeje się do przyjemnej temperatury.

Ale dmuchane baseny ogrodowe to nie tylko te najprostsze z możliwych konstrukcje – przeciwnie, te przeznaczone dla dzieci bywają najbardziej skomplikowanymi zabawkami dmuchanymi, jakie można znaleźć – są więc baseny ogrodowe dla najmłodszych wyposażone w ochronne daszki czy parasole, w całe zamki, latarnie morskie, tropikalne wyspy z palmami, groty i inne egzotyczne scenerie, a wśród nich zjeżdżalnie, działka wodne, bramki piłkarskie i szereg dodatkowych akcesoriów do zabawy, która dzięki nim może nie nudzić się przez długie godziny. Ich spory rozmiar sprawia, że to już praktycznie małe, prywatne aquaparki. Wyłącznie dla naszych dzieci!

Gdy potrzeba czegoś więcej

Rzecz jasna, dmuchane baseny ogrodowe to nie produkty najwygodniejsze czy najtrwalsze. Solidniejszym, a nadal tanim wariantem basenu ogrodowego, możliwym do postawienia niemalże w każdej przestrzeni – ze względu na optymalną, kilkumetrową średnicę – jest basen rozporowy. Nabiera on docelowego kształtu w miarę, jak wypełnia się wodą. Baseny rozporowe zbudowane są z elastycznego tworzywa, a ich ściany są w stanie wytrzymać napór setek, a nawet tysięcy litrów wody, która przytrzymywana jest wewnątrz zbiornika przez dmuchany kołnierz zainstalowany na górnej jego krawędzi. Baseny rozporowe rozstawia się równie łatwo, a nawet może łatwiej niż baseny dmuchane. Basen rozporowy musi być tylko umieszczony na wyrównanym terenie, a proces jego napełniania powinien być kontrolowany. Po wypuszczeniu wody łatwo go zaś zwinąć i przechować. Jak przystało na proste rozwiązanie konstrukcyjne, jest to tani basen, co nie znaczy, że mały albo marnej jakości. Tego typu konstrukcja jest w stanie osiągać całkiem spore rozmiary – basen rozporowy o kilkumetrowej średnicy pozwala już na dość swobodne pływanie.

A jeśli chcemy czegoś mocniejszego lub większego? Czy istnieją tanie baseny ogrodowe, spełniające takie kryteria? Owszem. Basen stelażowy opiera się na metalowej ramie, mocnych podporach, rozmieszczonych regularnie wokół ścian zbiornika. Jest to konstrukcja na tyle wytrzymała, by nie ugiąć się pod znacznym naporem wody, trzeba ją jednak ustawiać na solidnej, najlepiej betonowej lub brukowej podstawie. Ogrodowy basen stelażowy może być większy i głębszy od rozporowego. Może osiągać rozmiary nawet do kilkunastu metrów długości – oznacza to, że baseny stelażowe umożliwiają już dość swobodne pływanie. Baseny stelażowe mają zazwyczaj prostokątny, okrągły, względnie eliptyczny kształt. Ich montaż i napełnianie trwa nieco dłużej niż w przypadku basenów rozporowych. Są one również trochę droższe od nich, ale nasza przewidziana dla basenów ogrodowych INTEX promocja nadal plasuje je w kategorii „tani basen”. Ich pojemność jest za to imponująca - mogą pomieścić większą liczbę osób jednocześnie i są bardziej trwałe. Duży basen stelażowy dla całej rodziny jest w stanie posłużyć użytkownikom nawet przez kilkanaście lat, w przeliczeniu więc na czas używania, korzystanie z niego wychodzi naprawdę niedrogo - tę opcję więc często opłaca się wybrać do do swojego ogrodu.

Producent ma znaczenie

Chcemy mieć tani basen, ale jeżeli na czymś nie warto oszczędzać, gdy kupujemy basen ogrodowy, to na marce producenta. Opłaci się zaufać producentom o długoletnim doświadczeniu na rynku, jakość wyrobów których potwierdzona została wielokrotnie zadowoleniem klientów. Do takich producentów należą np. firmy INTEX czy Bestway. To najlepsze marki na światowym rynku basenów ogrodowych – i nie bez powodu. To dzięki temu, że używają odpowiednich materiałów, wybranych w toku licznych badań, dysponują zaawansowanymi systemami testowania produktów i poprawiając kolejne modele, korzystają z uwag klientów. Tego nie mogą zagwarantować baseny ogrodowe mniej renomowanych marek, które bywają jeszcze tańsze, ale również nie bez przyczyn. Nie chcąc wyrzucać pieniędzy w błoto, lecz mieć basen ogrodowy przez długie lata, powinniśmy wybierać sprawdzone rozwiązania – to ostatecznie wyjdzie jednak taniej. A gdy w grę wchodzi promocja na produkty INTEX, cena basenu tak dobrej firmy może się okazać porównywalna z produktem „no name”, który nie zapewni nam ani bezpieczeństwa użytkowania, ani komfortu, ani nawet tego, że przetrwa do końca pierwszego sezonu, nie wspominając o kolejnych. Zwykle nie jesteśmy sami w stanie należycie ocenić tego zawczasu – jeśli zatem nie chcemy kupić w ciemno bubla, warto od razu wybrać na basen ogrodowy INTEX, a także dedykowane akcesoria do niego. Tym bardziej, że autoryzowani sprzedawcy wyrobów tej firmy zapewniają również ich serwis. Tańsza oferta outletu nie wynika bowiem wcale z tego, że sprzedaje on produkty wybrakowane – niskie ceny związane są z wyprzedażą ostatnich egzemplarzy danych modeli, końcówek kolekcji czy zwróconych, ale nie otwartych przez docelowego klienta przesyłek. To okazja, z której warto skorzystać – otrzymamy pełnowartościowy, fabrycznie nowy basen ogrodowy, a w dużo atrakcyjniejszej cenie niż zwykle.

Chcesz mieć własny basen? Odwiedź nasz sklep, a być może z jego oferty uda się wybrać basen stelażowy, rozporowy lub dmuchany, który ozdobi właśnie Twój ogród. U nas znajdziesz najlepsze ceny – zobacz sam!

Powrót

Złóż zamówienie telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 / wtorek - piątek 8:00 - 16:00
0 801 000 610 z telefonu stacjonarnego
(58) 746 37 97 z telefonu komórkowego
Zamów telefonicznie! pn. 8:00-18:00 / wt.-pt. 8:00-16:00 (58) 746 37 97

Copyright © intex-outlet.pl / 2021 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income s.c.

Oprogramowanie KQS Store