Oficjalny sklep intex-outlet.pl nowe produkty
w najniższych cenach
0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON:8:00 - 18:00,
WT-PT:8:00 - 16:00. Wyślij wiadomość

Kategorie

Filtry

Cena {OPIS_OPCJI}

-

Opcje dodatkowe {OPIS_OPCJI}

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

Formularz kontaktowy

Infolinia czynna:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Baseny rozporowe

Filtry
Basen ogrodowy rozporowy krab 183 x 51 cm INTEX 26100
139,99 zł
Trwała budowa i stabilne ścianki boczne, wzmocnione PVC z poliestrem to nie jedyne zalety basenu rozporowego INTEX. Na uwagę zasługuje także bogate wyposażenie: dmuchany kołnierz, instrukcja na DVD i łata naprawcza. Ten kompletny zestaw sprawi, że będziesz cieszył się wyjątkowym miejscem relaksu w swoim ogrodzie.
Basen ogrodowy rozporowy 244  x 61 cm 16w1 INTEX 28106
449,99 zł
Trwała budowa i stabilne ścianki boczne, wzmocnione PVC z poliestrem to nie jedyne zalety basenu rozporowego INTEX. Na uwagę zasługuje także bogate wyposażenie: dmuchany kołnierz, instrukcja na DVD i łata naprawcza. Ten kompletny zestaw sprawi, że będziesz cieszył się wyjątkowym miejscem relaksu w swoim ogrodzie.

Baseny rozporowe

Jeśli jesteś osobą ceniącą komfort i swobodę, mamy dla Ciebie idealne produkty. Mogą one być wspaniałym miejscem na dziecięce zabawy i sposobem na relaks dla dorosłych. Własny basen przy domu – tanio, prosto i wygodnie. I od najlepszego producenta! Nierealne? Bynajmniej, nie ma nic łatwiejszego.

Sposób na idealny basen do Twojego ogrodu kryje się w przygotowanej przez nas dla produktów firmy INTEX promocji. W naszym outlecie baseny ogrodowe rozporowe stanowią znaczącą część oferty i dostępne są w zróżnicowanych cenach. Ich montaż w dowolnie wybranych miejscach ogrodu lub działki rekreacyjnej jest dziecinnie łatwy; nie wymaga żadnej wiedzy fachowej ani złożonych i kosztownych prac budowlanych.

Tani luksus

By osiągnąć poczucie komfortu nie musisz przecież budować w ogrodzie wielkiego, murowanego basenu. Możesz sobie pozwolić na mały luksus bez wydawania na to góry pieniędzy. Da Ci go prosty do rozstawienia, efektowny basen ogrodowy, który stanowi kompromis między niewielkim, dmuchanym basenikiem, który może nie spełnić wszystkich Twoich potrzeb, a skomplikowanym w budowie, wielkim basenem stelażowym: basen rozporowy. Łączy on w jednym zalety dwóch pozostałych. Basen rozporowy jest przy tym stabilniejszy i trwalszy od basenu dmuchanego, a znacznie łatwiejszy w obsłudze od basenu stelażowego i dzięki prostszemu projektowi nieco bardziej elegancki.

Co to jest basen rozporowy?

Basen rozporowy to specyficzny typ basenu ogrodowego, którego konstrukcja opiera się na sile rozporowej wody. To basen ogrodowy niejako „samopowstający” – rośnie on w górę i nabiera docelowego kształtu w miarę wypełniania się wodą. Woda, wraz z podnoszeniem się jej poziomu, napiera coraz mocniej od wewnątrz na ściany zbiornika, zbudowane z grubego i wytrzymałego, ale przy tym elastycznego tworzywa PVC, stopniowo nadając im właściwą formę. Basen rozporowy nie wymaga stelażu – istotne parametry, jak kształt, głębokość i stabilność uzyskiwane są w nim przez działanie samych praw fizyki. Dlaczego jednak woda nie przelewa się przez krawędź zbiornika? Dzieje się tak dzięki wypełnionemu powietrzem kołnierzowi na górze, który okala całą nieckę basenową – nie jest on wyłącznie ozdobnym wykończeniem całości, ale odgrywa ważną rolę konstrukcyjną. Powietrze w kołnierzu sprawia, że krawędź zbiornika zawsze znajduje się ponad poziomem wody – im jej więcej, tym po prostu wyżej wznoszą się ściany basenu, aż do jego całkowitego wypełnienia. Oznacza to, że wysokość basenu da się regulować ilością nalewanej do niego wody – jeśli basen ogrodowy ma tylko służyć małym dzieciom do zabawy, nie trzeba wypełniać go w całości, natomiast gdy zechcą z niego skorzystać dorośli, wody można dolać więcej i powiększyć w ten sposób głębokość zbiornika. Nadmuchany pierścień zapobiega nadmiernemu uginaniu się jego ścian, stabilizując i „trzymając w ryzach” całą konstrukcję, a na dodatek stanowiąc wygodne oparcie dla osób siedzących wewnątrz.

Jakie przewagi mają baseny rozporowe nad innymi?

Zaletą, która rzuca się w oczy już gdy montujemy basen rozporowy, jest szybkość i prostota jego rozstawiania. Więcej czasu może zabrać wybranie dogodnego na to miejsca, jego oczyszczenie z kamieni lub innych przedmiotów mogących zagrozić powłoce basenu oraz komfortowi użytkowników, wyrównanie go i wypoziomowane – ale te czynności musimy wykonać przed postawieniem każdego rodzaju basenu ogrodowego. Natomiast baseny rozporowe, w przeciwieństwie do stelażowych, które potrzebują podpór, nie wymagają nawet utwardzenia gruntu pod nimi; taki basen może leżeć choćby na piasku. Wystarczy znaleźć i przygotować miejsce, położyć na nim powłokę basenu i bez dalszej zwłoki zacząć wypełniać ją wodą. Nie wymaga to więcej zachodu niż przygotowanie dmuchanego baseniku dla dzieci. Basen rozporowy nie ma stelaża, więc nie tracimy czasu na jego rozstawianie – niecka wypełnia się w tempie, na jakie pozwala pompa, a zbiornik rozkłada się w zasadzie sam. W tym czasie my możemy zająć się czym innym i wrócić już na gotowe.

Wybór rozmiaru

Nasz sklep internetowy nie narzeka na brak produktów o zróżnicowanych wymiarach – baseny rozporowe w nim dostępne mogą mieć średnicę od niewielkiej, około 2 metrów, po niemal 5-metrową. Wszystkie zbudowane są na podobnej zasadzie, a wybór basenu zależy głównie od potrzeb kupującego – dla ilu osób basen ogrodowy ma być przeznaczony i do jakich celów służyć. Mniejsze baseny rozporowe świetnie nadają się do bezpiecznych zabaw dzieci i relaksu pojedynczych osób dorosłych, większe mogą posłużyć już całkiem licznej rodzinie, która chciałaby wspólnie zażyć kąpieli. W największych basenach rozporowych można już wykonywać w miarę swobodne ruchy pływackie, mogą więc one służyć do nauki pływania. Można pokusić się w nich nawet o zorganizowanie basenowej imprezy dla przyjaciół – takie baseny ogrodowe pomieszczą nawet dziesięć i więcej dorosłych osób. Nawet największe z nich nie stanowią jednak wydatku rujnującego domowy budżet – przygotowana przez nas dla basenów INTEX promocja pozwala na kupno basenu w okazyjnej cenie.

Zamów przez telefon:
0 801 000 610
(58) 746 37 97
Zamów telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 wtorek- piątek 8:00 - 16:00 (58) 746 37 97

Copyright © intex-outlet.pl / 2021 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store