Oficjalny sklep intex-outlet.pl nowe produkty
w najniższych cenach
0 801 000 610 (58) 746 37 97

Zadzwoń do nas!

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne.
PON:8:00 - 18:00,
WT-PT:8:00 - 16:00. Wyślij wiadomość

Kategorie

Filtry

Cena {OPIS_OPCJI}

-

Opcje dodatkowe {OPIS_OPCJI}

Kontakt

0 801 000 610

tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92

Formularz kontaktowy

Infolinia czynna:

poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30

Pompy basenowe

Jednym ze środków niezbędnych, by zachować w basenie ogrodowym czystość wody jest – poza odpowiednią chemią basenową – pompa filtrująca. Najbardziej efektywnym rodzajem pompy do basenu jest zaś pompa piaskowa, choć oczywiście kartuszowa pompa do basenu z filtrem papierowym sprawdzi się znakomicie w mniejszych zbiornikach.

Pompa basenowa wymusza ciągły obieg wody, dzięki czemu basen nie staje się zbiornikiem wody stojącej, stwarzającym idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów, takich jak grzyby, bakterie czy algi. Drugą funkcją pompy basenowej jest wyłapywanie za pomocą filtra zanieczyszczeń, które wpadają do basenu. Ziemia, piasek, liście czy nasze włosy lub naskórek wpływają na klarowność wody, a przy tym również dają pożywkę mikroorganizmom. Filtrowanie przywraca wodzie czystość oraz przejrzystość. Pompy zasysają wodę w basenie, przepuszczają ją przez filtr, który przechwytuje zabrudzenia, a następnie z powrotem kierują do zbiornika. By uzyskać pożądany efekt, pompa powinna działać przynajmniej przez kilka godzin dziennie, w czasie gdy nikt nie korzysta z basenu.

Jakie pompy basenowe do jakich basenów?

Pompy do basenów to urządzenia nie tylko przydatne, ale wręcz konieczne do utrzymania czystej wody w basenie ogrodowym, i to bez względu na jego typ – czy to basen rozporowy, czy stelażowy. Natomiast wielkość basenu powinna determinować dobór odpowiedniej dla niego pompy. Wydajność pompy podawana jest w litrach na godzinę pracy (l/h). Oprócz tego znaczenie ma prędkość przepływu wody przez urządzenie. Im większy basen, tym wydajniejsza powinna być pompa filtrująca. Pompy basenowe mogą być piaskowe bądź kartuszowe – w tych drugich stosowane są filtry papierowe. Do dużych basenów lepsze będą jednak pompy piaskowe.

Dwa razy „eko”

Troszcząc się o czystość wody w większych zbiornikach, czyli takich o pojemności 10 tys. litrów lub większej, powinniśmy stosować piaskowe pompy do basenów. Zanieczyszczenia są w nich filtrowane w zbiorniku z piaskiem albo szkłem kwarcowym. Koszty eksploatacji takiej pompy nie są duże. Piasek wymienia się znacznie rzadziej niż filtry papierowe i powinien on wystarczyć nawet na kilka sezonów, a cena worka piasku lub szkła kwarcowego do pompy to kilkadziesiąt złotych. Pompy piaskowe są więc i ekologiczne, i ekonomiczne. Także jednak w przypadku tych filtrów istotna pozostaje ich regularna kontrola i utrzymywanie w czystości. Zanieczyszczone filtry nie będą bowiem należycie spełniały swej roli, a stan wody w Twoim basenie szybko się pogorszy.

Zamów przez telefon:
0 801 000 610
(58) 746 37 97
Zamów telefonicznie! poniedziałek 8:00 - 18:00 wtorek- piątek 8:00 - 16:00 (58) 746 37 97

Copyright © intex-outlet.pl / 2021 wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.

Oprogramowanie KQS Store